Святині землі Почаївської

Святині землі Почаївської
325 грн / 2 дні
замовити тур

повернутися
21.09.2018

Під час екскурсії Ви побачите: споруди архітектурного комплексу монастирів (собори, храми та ін.); печеру преподобного Іова Почаївського; святий колодязь преподобного Амфілохія Почаївського;джерело праведної Анни.

Зможете приложитися до: стопи Божої Матері (відпечаток на камені, який являється також святим джерелом); чудотворних ікон Божої Матері «Почаївська», «Братсько-Почаївська», «Скорботна», «Життєподательниця», «Споручниця грішних» («Благодатна»), а також чудотворної ікони преп. Антонія Великого;  шанованих ікон Казанська», «Іверська», «Федорівська», «Скоропослушниця», «Передвісниця», «Положення Христа спасителя в гріб» (мироточива) та ін.;  хреста преподобного Микити Стовпника Переславського;   мощів преподобних Іова та Амфілохія Почаївських; частинок мощів інших святих.

Спробуєте освячених проскур; наберете з джерел святу воду та зможете покупатись у святому джерелі, а також відвідаєте печеру, де жив святий Іов Почаївський.

 1 день

06:30 – збір групи.

07:00 – виїзд зі Львова.

11:30 – прибуття в м. Корець. Свято-Троїцький жіночий монастир (XII – XIX вв.) Місто Корець ще називають “християнською Меккою”, завдяки великій кількості храмів. Куди не кинеш поглядом, обов’язково натрапиш на церкву. Корець – одне зі стародавніх міст України. Воно вперше згадується як Корчеськ в Іпатіївському літописі під 1150 роком, коли тут перебував Великий князь Київський Ізяслав Мстиславович зі своїм сином Мстиславом у час міжусобної війни з володимиро-суздальським князем Юрієм Долгоруким. Словом, не зважаючи на те, що Корець невелике місто, там є на що подивитись. Чого варто лише обійти вже згадані церкви.  А ще в Корці є руїни замку князів Корецьких-Острозьких, дивний монумент Тарасу Григоровичу і чарівний недобудований міст.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 15:30 – Вирушаємо до Острогу. Родовий замок-резиденція князів Острозьких – краєзнавчий музей. Замок був побудований на місці дерев’яного укріплення зруйнованого монголо-татарами в 1241 році. Спочатку це була башта-донжон, яка тепер носить назву «Вежа Мурована». Замок був резиденцією князів Острозьких. Зараз на території Острозького замку розташований Острозький краєзнавчий музей. Богоявленський собор – церква-усипальниця знаменитого княжого роду (15 століття) – архітектурна домінанта Острозького замку, головний фамілійний храм князів Острозьких. Пам’ятка волинського сакрального будівництва 16 століття. Протягом певного часу кафедральний храм Луцько-Острозької єпископії. Фактично перестала існувати в 1886році.

000e8fg317:00Межиріч. Древній чоловічий Свято-Троїцький монастир-фортеця (ХV – ХVІІІ ст.), заснований Острозькими. Історія Свято-Троїцького оборонного чоловічого монастиря оповита легендами. За переказами Межиріцьку фортецю з’єднував підземний хід з оборонними укріпленнями та замком Острога. Найголовніша святиня Свято-Троїцького храму — Чудотворний образ Божої Матері “Життєподательниця”. “Межиріцька Богородиця” була родовою іконою князів Острозьких. Її привезли від Вселенського Патріарха як подарунок і благословення за вірність і охорону святого православ’я. Цей образ супроводжував князів Острозьких у походах і в родині навіть з’явилося повір’я, що усім своїм перемогам вони зобов’язані заступництву чудотворного образа. В монастирській бібліотеці зберігалася рукописна книга, у якій були описані всі дива, явлені від Святої Божої Матері.

 19:30 – прибуття до Почаєва. Вечеря на території монастиря. Розміщення на нічліг. Вечірнє знайомство з монастирем.

2 день

06:00 – ранкове Богослужіння.

Сніданок на території лаври. Екскурсія почнеться з відвідування Свято-Успенської Почаївської Лаври. Почаївська Лавра – одна з найбільших православних святинь, нараховує 750 років. В її стінах розташований чоловічий монастир і семінарія. Вона є  твердинею віри Христової, обитель благочестя і подвижництва, духовний центр православного народу на Західній Україні. Це священне місце, куди на протязі кількох століть приходять тисячі прочан з усієї України. Старовинний монастир перебуває під особливим покровом Божої Матері. Тут Діва Марія явилася монахам-пустинникам, залишивши на скалі слід Своєї Стопи; цю землю прославила на весь світ Почаївська чудотворна ікона Божої Матері; в обителі подвизалися великі подвижники Православ’я: преподобний Іов Почаївський і чудотворець Волинського краю преподобний Амфілохій. Під час екскурсії Ви зможете доторкнутися, до чудотворної ікони Почаївської Божої Матері. До каменя зі слідом Стопи Божої Матері. Набрати з джерела святу воду. А також відвідати печери, де зберігаються мощі преподобного Іова і преподобного Амфілохія. Вільний час.06325864untitled

12:00 –  Далі вирушаємо в Почаївський Свято-Духівський монастир. Історія Свято-Духівського скиту йде у сиві століття, коли тут здійснював свої подвиги преподобний Мефодій. На одній з Почаївських гір, пізньої осені 1197 р. Мефодій спорудив маленьку капличку. У 1219 року на вершині тієї гори був закладений монастир з храмом Преображення Господнього. Монастир відрізнявся строгістю чернечого життя; настоятель обителі Мефодій був для братії прикладом у молитві та праці. Тут знаходяться багато чудотворних ікон Божої Матері, зокрема оновлена ікона “Споручниця грішних”, плачуча ікона Соловецького, хрест Микити Стовпника, колодязь глибиною 107 метрів. Свято-Духівський монастир-скит відвідують безліч паломників з різних куточків нашої землі, шукаючи тут зцілення.

 13:00 – Переїзд до Монастирського кладовища. Тут збереглася могила, де були підняті мощі святого Амфілохія Почаївського і розп’яття, якщо прикласти до розп’яття руку, Ви зможете відчути випромінюване тепло, помолитися і попросити преподобного Амфілохія про допомогу. На могилі також освячують пісок, який беруть у мішечки і при необхідності прикладають до хворих  місць з молитвою про зцілення.

 13:30 –Вирушаємо до Джерела Святої Анни, що знаходиться на території скиту святої Анни від Свято-Миколаївського жіночого монастиря (с. Онишківці). За переказами, купання в ньому допомагає від багатьох недуг, а також від безпліддя. Біля джерела облаштовані чоловіча та жіноча купальні. Температура води у джерелі завжди є сталою – 9 градусів. Вважається, що якщо увійти в воду басейну три рази, то можна оздоровитися від важких недуг.

 15:30 – Оглядово-автобусна екскурсія по м. Кременець – місто легенд. Одне з найгарніших міст України приготувало для Вас велику кількість природних та історичних пам’яток. Над містом височить Замкова гора (397м), з мальовничими руїнами замку, з якої відкривається чудова панорама міста, яке розташоване на мальовничих горах. Привертають увагу величні будівлі єзуїтського колегіуму (1731-1753р.), завдяки якому Кременець заслужено вважався “Волинськими Афінами”. Зачаровують туристів Миколаївська церква (XVI ст.), Богоявленський монастир, костел Миколая (ХІХ ст.), ботанічний сад, будинки-близнюки (XVII-XVIII ст.). В Кременці знаходиться чудовий музей великого польського поета Юліуша Словацького, який тут народився і провів свої дитячі роки.

19:00 – виїзд до Львова

21:30 – прибуття до Львова.

Ціна туру  325 грн.

У вартість входить:

  •  проїзд комфортабельним автобусом єврокласу.
  •  екскурсії по монастирях та церквах, пам’ятках архітектури за маршрутом.
  •  Супровід гіда-екскурсовода, екскурсійне обслуговування.

 ДОДАТКОВО оплачуються: вхідні квитки, харчування.

Примітка: так як усі ці святині – це закриті релігійні установи, то на їх території діють певні правила:

– необхідно мати зовнішній  вигляд, згідно християнської моралі: жінки – хустини та спідниці нижче коліна (хустини і спідниці можна взяти напрокат), чоловіки – не в шортах та майках.

– забороняється палити, лаятися, фотографуватися в обнімку.

З собою бажано мати: порожню пляшечку для набору святої води, сорочку для купання, зручне взуття та одяг по погоді.