Святині Закарпаття – дзеркало душі

Святині Закарпаття – дзеркало душі
185 грн / 1 день
замовити тур

повернутися
21.09.201825.05.201431.08.2014

06:00 – збір групи.

06:30 – виїзд зі Львова.

Під час екскурсії Ви побачите:  споруди архітектурного комплексу монастирів (собори, храми та ін.); споруди архітектурного комплексу Палацу Шенборнів та Замку Паланок;

Зможете приложитися до: чудотворних ікон Божої Матері «Скоропослушниця»;  шановані ікони «Акафістна» (належала преп. Олексію Карпаторуському), «Іверська», «Всецариця» (привезена зі святої гори Афон), «Ахтирська»; частинки мощів преп. Мойсея Угріна, преп. Олексія Карпаторуського, преп. Гавриїла Седмиєзерського;  частинки мощів преподобних Києво-Печерських та ін.

Спробуєте освячених проскур; вишуканий монастирський сир.

 10:00Прибуття в м. Чинадієво. Екскурсія до Палацу Шенборнів — колишня резиденція та мисливський будинок графів Шенборнів, є найцікавішим серед визначних пам’яток Закарпатської області. Він зачаровує своєю вишуканістю, гармонією архітектурних форм і стилів. До того ж він відмінно зберігся як зовні, так і всередині, причому практично у своєму первісному вигляді. Замок побудований в романтичному стилі, поєднуючи романські та готичні мотиви. Оригінальність його ще в тому, що він має 365 вікон (кількість днів у році), 52 кімнати (кількість тижнів у році) і 12 входів (місяців)…  В архітектурному відношенні замок близький по типу французьким ренесансним замкам. Кожна деталь замка, чи то димохід, чи то вежа – не просто виконують свої утилітарні функції, але і виступають прикрасою побудови. Сьогодні тут знаходиться корпус санаторію «Карпати», де пацієнти лікуються від серцево-судинних та неврологічних захворінь, а також організовано відділення лікування шлунково-кишкового тракту та реабілітації захворювань опорно-рухового апарату.

11:00 – вирушаємо до Свято-Успенського жіночого монастиря с. Домбоки. Свято-Успенський жіночий монастир у селі Домбоки, що на Мукачівщині був заснований у 1932 році, він є справжньою духовною твердинею православ’я для тутешніх мешканців. Розповідають, що ікони храму чудодійні: зцілюють від усіляких недуг, навіть від безпліддя та онкологічних хвороб. Найбільшою святинею цього краю є мироточива чудотворна ікона Божої Матері «Скоропослушниця» намальована на Афоні, в монастирі Дохіар. Також тут знаходиться мироточива ікона Божої Матері «Акафістна», яка належала преп. Олексію Карпаторуському.

 12:00 – приїзд в Свято-Кирило-Мефодіївський жіночий монастир м. Свалява. Кирило-Мефодіївський монастир розташований у мальовничому місці

 і майже з усіх боків оточується невеликими, вкритими густими лісами, горами. Обитель є відносно молодою. Перший камінь у монастирі був закладений у 1992 році, а його відкриття відбулося у 1996 році. На сьогоднішній день тут несуть чернечий послух близько 30 сестер. Святинями монастиря є: 120 частиць преподобних отців Києво-Печерських (подаровані під час першого візиту до монастиря Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Правосланої Церкви в 1998 р.). Тут знаходиться копія чудотворної ікони Богородиці “Всецариця” (Привезена зі святої гори Афон). Обід.

14:00 – переїзд в Свято-Миколаївський Мукачівський жіночий монастир, м. Мукачево. Мукачівський Свято-Миколаївський жіночий монастир на Чернечій горі є визначною та однією з найвідоміших і найцікавіших пам’яток храмової архітектури Мукачева. Архітектурний ансамбль монастиря на березі Латориці не лише прикрашає краєвиди міста, але одночасно є пам’яткою історії християнства на Закарпатті. Спочатку тут існував печерний монастир, який бере свій початок в XI столітті від нащадків великого князя Ярослава Мудрого, тобто від його дочки Анастасії та її чоловіка угорського короля Андрія I. За переказами з королем з Києва приїхали ченці Києво-Печерського монастиря, які і заклали Мукачівську обитель. Нині діючий монастир був заснований в кінці XIV ст. подільським князем Федором Корятовичем. З часів свого заснування монастир був колискою духовної культури краю. Тут вівся літопис, була зібрана велика бібліотека.У монастирі знаходиться багато шанованих християнських святинь. Серед них – Ікона Божої Матері “Скоропослушниця”, список з Іверської Ікони Божої Матері, привезений з Афона, хрест з частинкою Животворного Хреста, ікона з частинкою мощів святителя Миколи Чудотворця, раки з частиною мощів Преподобного Мойсея Угрина, преподобного Олексія Карпаторуського, преподобного Гавриїла Седмиєзерського, маленькі частинки мощів деяких старозаповітних святих, апостолів та всесвітньовідомих святих.

 15:00 – екскурсія в Замок Паланок. Мукачівський замок – це зразок середньовічної фортифікаційної архітектури, в якому поєднані різні стилі. Він розташований на горі вулканічного походження висотою 68 м і займає площу біля 14 тис. кв. м. Замок складається з трьох частин і розміщений на трьох терасах. Найстаріший Верхній замок XIV -XVI ст. знаходиться на вершині гори, Середній XVII ст. – на терасі на 6 м нижче і Нижній замок теж XVII ст. – ще на 10м нижче від середнього. У XVIII ст. на четвертій терасі ще на 10 м нижче збудована вежа для охорони воріт, а також дорога до замку  західним схилом гори. Ця дорога збереглася до сьогодні, а від  вежі,  зруйнованої на початку XX ст., залишився лише фундамент. Загальна площа замку – 253 тис. м². Сьогодні замок майже повністю відреставровано. У замку знаходиться краєзнавчий музей, картинна галерея, представлена унікальна колекція іконопису.

 17:00 – далі вирушаємо у Свято-Покровський чоловічий монастир с. Ракошино. При центральній дорозі у селі Ракошино, що на Мукачівщині, як форпост стоїть Свято-Покровський чоловічий монастир. Святинями монастиря є Іверська Ікона Божої Матері,  ікона святого великомученика і цілителя Пантелеймона з часткою мощів, ікона Знамення Божої Матері, ікона з частиною мощів преподобного Олексія Карпаторуського.

У монастиря є свій город, ферма, пасіка, пекарня і навіть сироварня і молоко, яке дає стадо з 70 корів та майже 700 овець, спеціально навчені в Італії монахи перетворюють на дуже смачну моцарелу, рикоту та скаморцу. Звісно, роблять на сироварні й більш звичні для нас бринзу і вурду. Ви зможете посмакувати, а також купити ці вишукані види монастирського сиру.

18:00 – виїзд до Львова

22:00 – прибуття до Львова.

Ціна туру  185 грн.

У вартість входить:

  • проїзд комфортабельним автобусом єврокласу.
  • екскурсії по монастирях та церквах, пам’ятках архітектури за маршрутом.
  • супровід гіда-екскурсовода, екскурсійне обслуговування.

ДОДАТКОВО оплачуються: вхідні квитки, харчування.

Вартість вхідних квитків: Замок Шенборнів – 5 грн. дорослі, 2 грн. діти; Замок Паланок – 10 грн. дорослі, 5 грн. – дитина.

Примітка: так як усі ці святині – це закриті релігійні установи, то на їх території діють певні правила:

– необхідно мати зовнішній  вигляд, згідно християнської моралі: жінки – хустини та спідниці нижче коліна (хустини і спідниці можна взяти напрокат), чоловіки – не в шортах та майках.

– забороняється палити, лаятися, фотографуватися в обнімку.

З собою бажано мати: порожню пляшечку для набору святої води, сорочку для купання, зручне взуття та одяг по погоді.