Святині Прибужжя

Святині Прибужжя
130 грн / 1 день
замовити тур

повернутися
31.05.2014

06:30 – збір групи.

07:00 – виїзд зі Львова.

 Під час екскурсії Ви побачите:  споруди архітектурного комплексу монастирів (собори, храми та ін.);  древні печери з храмом преподобного Варлаама Печерського;  святий колодязь, викопаний преподобним Варлаамом Печерським; святе джерело преподобного Онуфрія Великого; святе джерело в честь образа божої Матері «Будятичська».

Зможете приложитися до: чудотворних ікон Божої Матері «Святогорська-Зимненська», «Будятичська»; шанованих ікон «Успіння Матері Божої» Києво-Печерська; «Холмська» та ін.; розп’яття з іконописним зображенням Христа (кінець XІV ст.);  частинок мощів святих.

Спробуєте освячених проскур; наберете з джерел святу воду та зможете покупатись у святому джерелі.

09:00 – прибуття на територію Свято-Успенського чоловічого монастиря (с. Низкіничі). Свято-Успенський чоловічий монастир, заснований в 1643 р. У склепі під головним храмом обителі ось вже 350 років мирно спочивають нетлінні останки його засновника – відомого державного діяча та православного мецената, Київського воєводи Адама Киселя. Він збудував за своє життя п’ять монастирів і лише Низкіницький зберігся до нашого часу. Згідно волі фундатора в обителі мало проживати 12 ченців і займатися молитвою та просвітництвом. Зараз ченців менше, але вони сподіваються, що скоро воля фундатора монастиря буде виконана і їх буде 12. У 1698 році монастир був греко-католицьким, але з переходом Волині до Російської імперії став православним приходським храмом. З 1961 до 1969 храм було закрито радянською владою, а у 1997 році він знову став православним чоловічим монастирем.

У цьому монастирі знаходяться такі святині:

– список чудотворної Києво-Печерської ікони Успіння Божої Матері. Знаходиться вона над Царськими вратами Успенського храму і опускається для поклоніння віруючих. Цей образ — одна з найбільше шанованих святинь обителі.

– Ковчег з частинками святих мощей преподобних отців Києво-Печерських.

– Ікона з часткою мощів святителя Миколая Чудотворця.

– Ікона з часткою мощів святого праведного Іоана Руського Сповідника.

– Копія Холмської ікони Божої Матері, виготовлена спеціально для обителі та привезена сюди 21 вересня 2003 року.

 11:00 – приїзд в Миколаївський храм, с. Будятичі, де знаходиться чудотворна ікона Божої Матері «Будятичська», а також святе джерело в честь образа Божої Матері «Будятичська». За місцевими переказами, у 1637 р. на панському полі, на тому місці, звідки пульсувала вода, несподівано з’явився іконописний образ Божої Матері. Але коли люди наближалися до джерела, ікона не давалася у руки, зникаючи у воді. Після багатьох спроб цю нерукотворну святиню дістали двоє діток-сиріт з села Кречова і передали в будятичівську церкву Чудотворця Миколая. Тому цю ікону називають будятичівською. А оскільки сталося це у п’ятницю, на десятому тижні після Великодня, то саме цього дня упродовж століть до побудованої на цьому місці каплиці йдуть люди, щоб поклонитися образу Божої Матері, яку приносять з церкви, попросити в неї заступництва. В роки гонінь на Церкву капличку неодноразово руйнували, джерело засипали, замуровували бетоном, але вода завжди пробивала нову течію. В 1989 році над цілющим джерелом збудовано нову каплицю. Є чимало фактів про цю незвичайну місцину, про зцілення водою і молитвою хворих, які лягли в основу книжечки «Чудотворна ікона та цілюще джерело Будятичівські».

 13:00 – переїзд до Святого джерела преподобного Онуфрія Великого, що знаходиться на території с. Бортнів.

 14:00 – далі вирушаємо в Свято-Успенський ставропігійний Святогорський Зимненський жіночий монастир (с. Зимне). Належить до найдавніших в Україні. Давні волинські оповіді свідчать, що в 1001 р. Володимир Святославович на високому березі р. Луга побудував 2 храми і зимовий княжий терем від якого, можливо, і пішла назва Зимне. А уже в кінці XI ст. зустрічається перша згадка про Святогорський монастир та його печери. Пройшовши всі випробування, Зимненський монастир не тільки зберіг свою святиню – давню чудотворну ікону Зимненської Божої Матері, а й зміг реставрувати давні споруди – Успенський собор, церкву св. Іулії Ольшанської, Свято-Троїцьку церкву, дзвіницю і фортифікаційні споруди навколо монастиря і активно займатися благодійницькою діяльністю. Протягом віків було зафіксовано сотні чудесних випадків зцілення і благодатної допомоги Пресвятої Богородиці, явлених від святої ікони, які не припиняються й понині, а також зберігся святий колодязь, викопаний преподобним Варлаамом Печерським, який знаходиться на березі р. Луги, недалеко від монастиря. Обід.

 16:00 – вирушаємо до Свято-Успенського кафедрального собору (м. Володимир-Волинський). Храм є пам’яткою сакральної архітектури ХІІ ст. Успенський собор (Мстиславів храм) (1156 рік) є пам’яткою архітектури України, входить до державного реєстру Національного культурного надбання охороняється державою. Успенський Собор у Володимирі Волинському, збудований волинським кн. Мстиславом Ізяславичем 1160 р. за вироблений типом шестистовпного хрестовокупольного одноверхого храму (як Кирилівська церква у Києві), що свідчить, що його будували київські будівничі. Свято-Успенський собор у Володимирі-Волинському — єдина пам’ятка на Волині, що дійшла до нас із часів Київської Русі. Сьогодні він розташований у самому центрі міста Володимира-Волинського поруч з древніми міськими валами. Разом з єпископським будинком і дзвіницею складає своєрідний комплекс так званого «замочку» — укріпленої резиденції волинських єпископів.

 У цьому храмі знаходяться такі святині: «Братська» ікона Божої Матері; Шанована Почаївська ікона Божої Матері; Древній Хрест-Голгофа (14 століття); Ковчег з часткою мощів священномученика Фаддея (Успенського), архієпископа Тверського, єпископа Володимир-Волинського.

 18:00 – виїзд до Львова

20:00 – прибуття до Львова.

 Ціна туру  130 грн.

У вартість входить:

ü  проїзд комфортабельним автобусом єврокласу.

ü  екскурсії по монастирях та церквах, пам’ятках архітектури за маршрутом.

ü  Супровід гіда-екскурсовода, екскурсійне обслуговування.

 

ДОДАТКОВО оплачуються: вхідні квитки, харчування.

 

Примітка: так як усі ці святині – це закриті релігійні установи, то на їх території діють певні правила:

– необхідно мати зовнішній  вигляд, згідно християнської моралі: жінки – хустини та спідниці нижче коліна (хустини і спідниці можна взяти напрокат), чоловіки – не в шортах та майках.

– забороняється палити, лаятися, фотографуватися в обнімку.

З собою бажано мати: порожню пляшечку для набору святої води, сорочку для купання, зручне взуття та одяг по погоді.