Кельтський двір під Ловачкою

Кельтський двірПродовжуючи відкривати Закарпаття цього разу ми вирішили відвідати екоагросадибу
Кельтський двір під Ловачкою“, про який багато чули, та ніяк не виходило потрапити.

Знаходиться він на виїзді з Мукачева, або на в’їзді… якраз Ви його будете проїжджати, якщо прямувати в Мукачево зі Львова.  Дуже цікаво нас туди вів навігатор, а все виявилось набагато простіше. Треба було зупинитись на об’їзній при чому практично на парковці і Ви вже на перед подвір’ям кельтського двору.

Зустрів нас пан Юрій – господар. Надзвичайно освічена людина, яка, що головне, живе своєю справою. Він розказав, чому це екоагросадиба. Вони намагаються висадити тЧайна гораут надзвичайно рідкісні як для того краю рослини. В нього на подвір’ї росте виноград, хурма, ківі, морозостійкі пальми, магнолії і навіть кактуси, також цього року посадив чай.

До речі, з чаєм дуже цікава історія. В районі Мукачево він колись ріс, там навіть є чайна гора, вона дуже відрізняється бо має червонуватий колір і ви її ні з чим не сплутаєте. В 1950-х роках в колгоспі “8 березня” почали висівати чай і та було до смерті Сталіна. Чому Сталіна? Бо саме він вирішив що необхідно вивчати можливості вирощування субтропічних рослин на території Закарпаття. Дослідні ділянки досягали 75 га. З них трохи вціліла лише плантація Червоної гори, яка була закладена в лісі. Відомо, що з неї знімали врожаю до 1,3 тони чаю з 1 га. Після смерті “вождя” плантацію переорали та висадили виноград. Але сьогодні є група активістів, що намагаються відновити цю ідею “закарпатського чаю”.Кельтський двір під ловачкою

Ідемо далі і потрапляємо в підвал, де проходять дегустації. Включається кельтська музика і ти забуваєш де і в які часи ти знаходишся… Господар пропонує спробувати питний мед, вермут, різні настоянки, в тому числі кельтські і всі ці напої є унікальні! Тому що зроблені тут, в Україні, в Мукачево,  тому що батьківщина цих напоїв – цілий світ, тому що в напої ці вкладено душу, а смак їх не передати, їх треба коштувати, насолоджуватись ароматом, смаком та післясмаком. Скажу від себе – я такого ще в житті не пробувала, а після того, як спробувала навряд чи зможу пити те, що продають в наших магазинах!Кельтськй двір під ловачкою

Крім настоянок в “Кельтському дворі” пропонують також спробувати живий хліб та сири, а якщо попадете сюди літом, то Вас пригостять навіть хурмою з власного саду!

Дегустації супроводжуються приємно кампанією господаря, який розкаже з захопленням і про кельтів і про історії напоїв, що пропонує.

Отже, ми ще раз переконались, що Україна – надзвичайна країна. Тут є стільки всього, що варто побачити та спробувати!