fbpx

Екскурсія в Українську академію друкарства

17 листопада Lviv Tourism Office організовував екскурсію та майстер-клас зі станкової графіки. Усі охочі мали змогу побачити унікальне обладнання для літографії, гравюри, ксилографії.
У графічній майстерні кафедри книжкової та станкової графіки Української академії друкарства, що по вул. Личаківська, 3 можна було почути розповіді викладачів кафедри про історію закладу, назви організацій, яким належала друкарня, зміни тематики видань протягом кількох останніх століть.
В легкій невимушеній формі учасників ознайомили з літографією (відноситься до плоского друку і заснована на взаємному відштовхуванні жиру і води). Художник продемонстрував як наносить малюнок на літографський камінь (тип щільного вапняку, привезений з Грузії) літографським олівцем або літографською тушшю. Фарби, проникнувши в пори каменю, щільно пристають до його поверхні. Потім камінь зволожують окисленою водою, жирна поверхня відштовхує воду. Коли на оброблений таким чином камінь накочуються друкарську фарбу, то вона пристає тільки в тих місцях, де нанесено зображення жирними літографськими чорнилами, так як «пробільні» зволожені місця залишаються несприйнятливими до фарби.
Одразу після екскурсії у графічний майстерні провели майстер-клас. Охочі мали можливість власноруч на унікальних графічних станках кафедри книжкової та станкової графіки зробити собі на згадку відбитки заздалегідь підготовлених творів майстрів кафедри.
Звичайно, Tour-U теж не упустила можливості побачити та дізнатися щось нове. І власноруч виготовлена ЛІНОГРАВЮРА вже красується у нашому офісі.
Проводьте час з цікавість та користю!!! Ваше #TourU!!!